Motywacja po wakacjach

11:04:00


          Rozpoczął się drugi tydzień szkoły,  dla większości wakacje się skończyły. Pewnie część z was nadal nie może przyzwyczaić się do codziennych obowiązków.  Koniec wakacji, urlopu, trzeba przestać myśleć o wylegiwaniu się na plaży i zejść na ziemię. 
Tylko co zrobić, żeby obowiązki nas nie przetłaczały, a mieć ciągłą motywację do działania? Jeśli nie możesz zmotywować się po wakacjach, by wrócić do codziennych obowiązków, szkoły, pracy to zapraszam do czytania ;)

          Większość tych którzy chodzą do szkoły, z roku na rok mają coraz więcej nauki. Do tego musimy pomóc mamie w sprzątaniu, wyjść z psem, pouczyć się, pójść na dodatkowe lekcje, więc kiedy znaleźć czas dla siebie ? To samo tyczy się pracy. Nie ma nas przeważnie od 8 – 18  w domu,  bo musimy liczyć jeszcze czas na dojazd. Jest godzina 18 kiedy wracamy i możemy coś zrobić.  Zwykle na sprzątaniu się kończy, a po nocach czytamy książke, czy piszemy bloga, przez co totalnie się nie wysypiamy, bo kiedy indziej?  A gdzie czas na  siłownie, basen czy wyjście ze znajomymi ?

          Ostatnio czytałam gdzieś artykuł o matce dwójki dzieci, którą przetłaczały obowiązki domowe i praca. Nie miała czasu na odpoczynek ani wolnej chwili na hobby, ponieważ brała wszystko na siebie, zamiast podzielić się obowiązkami z mężem.
Niestety nikt nie jest w stanie pracować, czy uczyć się od rana do nocy, a przy tym wykonywać obowiązki domowe. Organizm staje się na tyle wykończony, że zaczyna brakować motywacji do działania. Wszystko staje się monotonne, zaczyna się niechęć do wszystkiego. Więc jak nabrać siły, by sięgnąć to na czym nam tak na prawdę zależy?

 • Krok 1.  Napisz na kartce swój cel i umieść ją w często widocznym miejscu. Powinno być to coś co będzie każdego dnia motywowało Cię do pracy, np. wymarzona sylwetka.
 • Krok 2. Wypisz wszystkie swoje obowiązki i przyjemności. 
Osoby uczące się niech wypiszą wszystkie przedmioty, zajęcia dodatkowe, rzeczy wykonywane w domu i rzeczy, które chcielibyście robić dla siebie. W przypadku osób pracujących niech wypiszą wszystkie obowiązki domowe i tak jak w przypadku osób uczących się, rzeczy które chcielibyście robić dla siebie.

 • Krok 3. Wybierz  konkretne rzeczy
Wiadomo, każdy by chciał wyjść na siłownie, basen czy na rower. Oprócz tego fajnie byłoby iść na zajęcia języka obcego, zajęcia hobbystyczne czy też do szkoły muzycznej. Niestety czasu jest mało, dlatego wypisz przedmioty do których najbardziej chciałbyś/chciałabyś się przyłożyć, np.: matematyka, j.angielski, historia, j. polski. Pamiętajcie, że warto przyłożyć się najbardziej do tych przedmiotów, które będziecie zdawać na maturze.  Jeśli jesteś osobą pracującą rozplanuj sobie obowiązki na różne dni. Np. w poniedziałek poodkurzaj i umyj podłogę, we wtorek posprzątaj łazienkę, w środę powycieraj kurze, itp. W ten sposób nie będziecie zmuszeni po pracy sprzątać 2 godzinny, tylko ok. 30 min. Nie musicie codziennie robić wszystkiego, a w ten sposób zaoszczędzicie i rozporządzicie czas, który możecie wykorzystać na własne przyjemności, na pewno też bez problemu ugotujecie obiad. 

 • Krok 4. Przystępowanie do działania
Jeśli rozplanowałeś/aś sobie czas to teraz wyznacz rzeczy które najbardziej chcesz robić, załóżmy, że zajęcia z angielskiego, siłownia i prowadzenie bloga. Rozłóż sobie każdą rzecz na każdy inny dzień, np. w poniedziałki, środy i piątki siłownia, we wtorki angielski, a w piątki bloga. W ten sposób zorganizujesz sobie odpowiednio czas, a na pewno starczy jeszcze chwile by poczytać książkę ;)

          Nie jesteśmy robotami, przykładajcie się tylko do tego na czym wam najbardziej zależy. Dużą motywacją może być prowadzenie własnego kalendarza, w którym dokładnie wszystko wypiszecie ;) Pamiętajcie, że weekendy powinniśmy przeznaczać na reset. W moim przypadku w weekendy zacznie się szkoła, ale poza tym resztę czasu przeznaczę na robienie zdjęć na bloga, czy wyjście ze znajomymi. ;)
Mam nadzieję, że post się spodobał. Jeśli tak to zapraszam do komentowania i obserwowania. Poza tym dziękuje za wszystkie miłe słowa, które są dla mnie mega wielką motywacją do działania ! Buziaki ;*

You Might Also Like

13 komentarze

 1. u mnie ciężko czasowo - ale to dlatego, że często się bardzo ociągam :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Post świetny! Ja na szczęście szkołę mam już dawno za sobą :) Ale motywacja każdemu jest potrzebna nie tylko do nauki :)

  http://mlodamamakacpra.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja już wiele razy pisałam sobie co muszę zrobić, ale zawsze znajdzie się coś lepszego do roboty...
  Bardzo fajny post!

  Mój blog - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 4. Mega pomocny post w formie poradnika ! :D Podoba nam się :) Czekamy na więcej ^^ My raczej nie robimy takiego planu bo nie mamy czasu dosłownie na nic :/ Tu szkoła, blog, obowiązki w domu, spotkania z przyjaciółką/chłopakiem ^^ Buziaki ;*

  OdpowiedzUsuń
 5. Naprawdę pomocny post! Ja jakoś nie robie takiego planu bo nie ma czasu... słabo trochę no ale szkoła to szkoła, mam dużo zadawane i nawet już test jest planowany.. :/
  Pozdrawiam !
  Zapraszam do siebie http://moda-naszym-swiatem.blogspot.com/2016/09/propozycje-ubran-do-szkoy-dresslinkcom_6.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak ja się cieszę, że jestem studentką. Cały miesiąc będę mogła się znowu obijać... pracować. :D
  Pamiętam jednak jak dużo obowiązków miałam w liceum, szczególnie w klasie maturalnej! O.o To był dramat i ciągła presja matury.

  https://icedaughter.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. ja na wakacje dopiero wyjeżdżam :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również ! Jeszcze 1,5 tygodnia i będę w raju <3

   Usuń
 8. Bardzo fajny post, mi brakuje czasu na bloga, ale daje jakoś radę np. Raz w tygodniu w wolnej chwili bez korepetycji i odrobionych lekcjach.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Właśnie jestem po maturze i odpoczywam, ale cos czuję, że trudno mi się bedzie przestawić po TAK długiej przerwie na naukę :)

  OdpowiedzUsuń
 10. We mnie motywacji nie brakuję, pomysły przychodzą mi co chwila do głowy, a codziennie osiągam progres kiedy ćwiczę! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Kroki wydają się bardzo ciekawe :) Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 12. fajny post, niestety ale skonczyły sie wakacje i ciagle potrzebuje tej motywacjii :D


  nikolaa123.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń